Kayseri’de Suriyelilerin sınır dışı edileceği iddialarına yalanlama

Kayseri’de saldırıya uğradığı için şikayetçi olan Suriyelilerin sınır dışı edileceğine yönelik iddiaların gerçek dışı olduğu belirtildi.

Kayseri’de Suriyelilerin sınır dışı edileceği iddialarına yalanlama
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.07.2024

Kayseri’de geçtiğimiz günler bir çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası sonrası olaylar çıkmış; Suriyelilere ait evler, iş yerleri ve araçlara zarar verilmişti.

Yaşanan münferit olayların ardından, bazı haber sitelerinde yer alan ve sosyal medya hesaplarından paylaşılan, “Kayseri’de saldırıya uğradığı için şikayetçi olan Suriyelilerin sınır dışı edileceği” iddialarına yönelik İçişleri Bakanlığı’ndan bir açıklama yapıldı:

“İddialar tamamen gerçek dışı”

Kayseri Selçuklu Mahallesinde 01.07.2024 tarihinde meydana gelen olayda, sokaktan geçen Türk vatandaşı şahıslar ile o sırada evinin balkonunda bulunan Suriye uyruklu 15 yaşındaki şahıs arasında sözlü tartışma yaşanmıştır. Bu tartışma neticesinde Türk vatandaşı şahıslar, kendilerine hakaret ettiği iddiasıyla 05.07.2024 tarihinde Suriyeli şahıstan şikayetçi olmuştur.

Şikayet üzerine hakkında adli işlem tesis edilen Suriyeli şahıs ile ailesinin kaydı, taraflar arasındaki olayların büyümesini önlemek ve güvenlik gerekçesiyle kendi talepleri doğrultusunda farklı bir ilimize alınmış ve nakilleri sağlanmaktadır.

Kaynak:https://www.ensonhaber.com/3-sayfa/kayseride-suriyelilerin-sinir-disi-edilecegi-iddialarina-yalanlama

REKLAM ALANI