Borsada 6 hisseye tedbir kararı!

Borsa Hisse Senetleri Tedbir

Borsada 6 hisseye tedbir kararı!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 15.11.2023
A+
A-

Sermaye Piyasası Kurulu kararı gereğince devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) çerçevesinde, IHGZT, KLMSN, KRSTL ve MARBL paylarına 15/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 14/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlem yasağı getirildi.

SANEL payları ise bugünden itibaren 14/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek. Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını içermektedir. SANEL payında zaten uygulanan açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri, emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

ENSRI payları ise bugünden itibaren 14/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek. İlgili payda zaten uygulanan açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri de tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Kaynak:https://www.paraanaliz.com/2023/borsa/borsada-6-hisseye-tedbir-karari-2-g-71026/

REKLAM ALANI