Biden’dan banka iflasları konusunda açıklama: Kapitalizm böyle işliyor

ABD’de bankaların yaşadığı kriz ile ilgili açıklama yapan Biden, mali krizin tekrarlanmamasını sağlamak için çalıştığını söyledi ve bir kez daha ülkenin bankacılık sistemine güven çağrısında bulundu.

Biden’dan banka iflasları konusunda açıklama: Kapitalizm böyle işliyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.03.2023
A+
A-

Küresel piyasaları olumsuz etkileyen ABD’deki iki bankanın iflas etmesi sonrasında ABD Başkanı Joe Biden kamuoyunu bilgilendirici açıklamalar yaptı. Biden, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın kontrolünü aldıklarını söyledi. ABD bankacılık sisteminin güvenli olduğunu belirten Biden, böyle durumların yeniden yaşanmasını engellemeleri gerektiğini söyledi

Biden’ın açıklamaları şöyle:

“FDIC, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın varlıklarının kontrollerini eline aldı. Yönetimin çabuk harekete geçmesi Amerikalılara ABD bankacılık sisteminin güvenli olduğu konusunda güven vermeli. Amerikalı vergi mükellefleri için zarar ortaya çıkmayacak.

“KAPİTALİZM BÖYLE İŞLİYOR”

SVB ve Signature Bank için para sigorta fonları ücretlerinden gelecek. Bankalardaki yatırımcılar korunmayacak, hiç kimse kanunların üzerinde değil. Böyle durumların yeniden yaşanmasını engellemeliyiz. Bilerek risk aldılar ve risk karşılık vermeyince yatırımcılar paralarını kaybediyor. Kapitalizm böyle işliyor. Kongre’den ve regülatörlerden bankacılık kurallarının güçlendirilmesini isteyeceğim. Bununla yetinmeyeceğiz, ne gerekiyorsa yapacağız.”

Kaynak:http://www.patronlardunyasi.com/haber/Biden-dan-banka-iflaslari-konusunda-aciklama-Kapitalizm-boyle-isliyor/275977

REKLAM ALANI