10 Gündür Deprem Bölgesine Gitmeyen Devlet Bahçeli’nin Yıllar Önce Yaptığı Paylaşım Tekrar Gündemde!

Kahramanmaraş depreminde kaybettiğimiz canların yasını tutmaya, depremzede vatandaşlarımız için el birliğiyle yardım toplamaya devam ediyoruz. Bu süreçte ayrıca gözlerimiz sürekli gündemde olan siyasi isimleri aradı, gittikleri deprem bölgelerinden …

10 Gündür Deprem Bölgesine Gitmeyen Devlet Bahçeli’nin Yıllar Önce Yaptığı Paylaşım Tekrar Gündemde!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 16.02.2023
A+
A-

Kahramanmaraş depreminde kaybettiğimiz canların yasını tutmaya, depremzede vatandaşlarımız için el birliğiyle yardım toplamaya devam ediyoruz. Bu süreçte ayrıca gözlerimiz sürekli gündemde olan siyasi isimleri aradı, gittikleri deprem bölgelerinden canlı yayınlarını ve açıklamalarını takip ettik. 

Dolayısıyla siyasetçilerin sadece bugünlerde değil geçmişte de depremle ilgili söylemleri tekrar gündeme geldi; Devlet Bahçeli de bu isimlerden birisi oldu. MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin 17 Ağustos 2017 tarihinde yaptığı bir paylaşım sosyal medyada odak konusu oldu. Buyurun detaylar…

6 Şubat günü tüm ülkemizi derinden sarsan, çevredeki 10 ilin büyük zarar gördüğü Kahramanmaraş merkezli depremin ardından kaybettiğimiz canlarımız için yas tutmaya ve depremzedelerimiz için uğraş vermeye devam ediyoruz.

Geçtiğimiz 10 boyunca hepimiz canla başla yayın kuruluşların açıklamalarını ve kurtarma ekiplerinin görüntülerini pür dikkat izleyerek deprem bölgelerinden gelen en ufak haberi takip ettik.

Ve tabii ki her zaman ülkemizin gündeminde olan siyasi isimlerin deprem bölgelerine giderek buradan yaptıkları açıklamaları izledik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan muhalif parti liderlerine ve belediye başkanlarına kadar birçok kişi deprem bölgesini ziyaret ederek taziyelerini sundu ve yardım için seferberliğe katıldı.

Bu süreçte deprem bölgesine gitmeyen Milliyetçi Hareketçi Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 14 Şubat’ta yaptığı ikinci açıklamasında taziyelerini ileterek geçmişte ülkemizin yaşadığı depremlerden bahsetti.

AFAD’a 1 milyon TL bağış yapan Bahçeli, konuşmasında ayrıca Haluk Levent ve Oğuzhan Uğur’un çalışmalarını eleştiren söylemlerde bulunmuştu.

‘Devletin yapamadığı, yatıştıramadığı ve yetişemediği ne vardır da ahbapçılar va babalacılar akbaba gibi kanat çırpmaktadır? Devleti acz içinde gösterircesine sosyal medyaya üşüşenler bindikleri dalı kestiklerini ne zaman anlayacaklardır?’

Bugün, Bahçeli’nin 17 Ağustos 2017 tarihinde Gölcük Depremini anarken yaptığı paylaşım tekrar gündeme geldi 👇

Bahçeli’nin gündeme gelen paylaşımına birçok sosyal medya kullanıcısı yanıt verdi;

Devlet Bahçeli’nin 17 Ağustos 1999’da gerçekleşen Gölcük Depremi sırasında ANAP ve MHP koalisyon hükümetinde Başbakan Yardımcısı olduğunu da hatırlatalım.

Kaynak:https://onedio.com/haber/10-gundur-deprem-bolgesine-gitmeyen-devlet-bahceli-nin-yillar-once-yaptigi-paylasim-tekrar-gundemde-1128875

REKLAM ALANI