Sivaslı halterciler Türkiye şampiyonasından 3 altınla döndü

SİVAS (AA) – Sivaslı halterciler Bartın'da düzenlenen Okullararası Türkiye Halter Şampiyonası'nda 3 birincilik elde etti.Sivas Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya nazaran, Bartın Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü mesken sahipliğinde düzenlenen…

Sivaslı halterciler Türkiye şampiyonasından 3 altınla döndü
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.01.2023
A+
A-

SİVAS (AA) – Sivaslı halterciler Bartın'da düzenlenen Okullararası Türkiye Halter Şampiyonası'nda 3 birincilik elde etti.

Sivas Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya nazaran, Bartın Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü mesken sahipliğinde düzenlenen ve yaklaşık 500 atletin iştirakiyle gerçekleşen Okullar Ortası Gençler A-B Halter Türkiye Birinciliği Halter Türkiye Şampiyonası'nın madalyaları sahiplerini buldu.

Sivas Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü haltercilerinden Halil İbrahim Akbulut 73 kilogramda, Abdulkadir Karabağ 61 kilogramda ve Oğuzhan Soyyüce 89 kilogramda Türkiye şampiyonu olarak altın madalya kazandı.

Şampiyonada Yasin Yıldız 73 kilogramda Türkiye üçüncüsü, Talha Kaplan ise 61 kilogramda Türkiye beşincisi oldu.

Final maçları sonrasında düzenlenen ödül merasiminde sıkletlerinde dereceye giren sportmenler madalya ve muvaffakiyet dokümanlarını aldı.

Sivas Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Erdoğan Tunç, başarılarından ötürü atletleri ve antrenörler Semih Ceylan, Hüseyin Dökmetaş ve Atalay Güzel'i tebrik etti.

REKLAM ALANI