Develi Belediyesi işçisine yüzde 65 artırım

KAYSERİ (AA) – Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı ve Develi Belediyesi İşçi AŞ ortasında toplu iş kontratı imzalandı.Sendikadan yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Mustafa Aksu Kültür Merkezi'ndeki merasime, Hizmet-İş Sendikası Genel Lider Ve…

Develi Belediyesi işçisine yüzde 65 artırım
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.01.2023
A+
A-

KAYSERİ (AA) – Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı ve Develi Belediyesi İşçi AŞ ortasında toplu iş kontratı imzalandı.

Sendikadan yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Mustafa Aksu Kültür Merkezi'ndeki merasime, Hizmet-İş Sendikası Genel Lider Vekili Halil Özdemir, Develi Belediye Lideri Mehmet Cabbar, Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Lideri Serhat Çelik, belediye ve sendika yetkilileri ile emekçiler katıldı.

Özdemir, imza altına alınan toplu iş kontratını günümüz kurallarına nazaran tatmin edici bulduklarını belirtti.

Develi Belediyesinin çalışanları hiçbir vakit mağdur etmediğini vurgulayan Özdemir, “Türkiye'nin kimi yerlerinde kontratlar imzalanmazken, grevler yapılırken, çalışanın ve işçinin halinden anlayan belediye liderlerimiz hayat pahalılığına karşı yaptığı toplu iş kontratlarıyla takdiri hak etmektedir.” tabirlerini kullandı.

Sözleşmenin 2 yılı kapsadığını aktaran Çelik ise toplu iş kontratı ile üyelerin fiyatlarına yüzde 65 artırım yapılacağını, ayrıyeten artırımın yanında 62 yevmiye ikramiye alınacağını kaydetti.

Belediye Lideri Cabbar da belediyenin imkanları doğrultusunda en uygun artırımı vermek için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, yeni fiyatların iyi olmasını diledi.

REKLAM ALANI