Reklam
Reklam
FLAŞ HABER
Reklam
Son Dakika Kayseri Haber,Kayseri Haberleri,Flaş Haber

“Niğde’nin Değerleri: Şehrimiz İçin Benim Fikrim” yarışması sonuçlandı

NİĞDE (AA) – Niğde'de akıllı şehirler ve dijitalleşme temalı “Niğde'nin Değerleri: Şehrimiz İçin Benim Fikrim” iş planı ödülü sahiplerini …

“Niğde’nin Değerleri: Şehrimiz İçin Benim Fikrim” yarışması sonuçlandı
Reklam

NİĞDE (AA) – Niğde'de akıllı şehirler ve dijitalleşme temalı “Niğde'nin Değerleri: Şehrimiz İçin Benim Fikrim” iş planı ödülü sahiplerini buldu.

Kentte yenilik ve teknolojiye dayalı girişimcilik kültürünün geliştirilmesi ve başarılı girişimcilerin desteklenmesi amacıyla Valilik, Belediye, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Niğde Teknopark ve Niğde Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen yarışmanın ödül töreni üniversitenin Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, yaptığı konuşmada, kentlerin ihtiyaçlarını kendi özelinde değerlendirmek ve bunu da kentte yaşayan insanlarla yapmak gerektiğini söyledi.

Fikirleri almanın önemli, fikri uygulamanın daha önemli olduğuna dikkati çeken Kılınç, “O fikri uygulamak ödüldür aslında. Bu anlamda bu ödül törenini çok anlamlı buluyorum. Bu sayede inşallah ilimiz çok daha yaşanabilir kent haline gelecektir.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Emrah Özdemir de yarışmanın belediye için çok önemli olduğunu vurguladı.

Projelerin özellikle gençlerden geldiğini anlatan Özdemir, “Gençlerin ufku bizlerden çok daha açık ve pürüzsüz. Geleceği planlama konusunda bizden çok daha iyiler. Bizler günlük yaşamın içinden stresten, sıkıntıdan, koşturmadan birçok şeyin farkında değiliz. Bu tür yarışmalar bizim ufkumuzu açıyor.” dedi.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu ise yarışmayla ildeki akıllı şehirler ve dijitalleşme alanlarında girişimcilik potansiyeli ve değerleri ortaya çıkaracak projelerin desteklenmesi amaçlandığını dile getirdi.

Niğde Teknopark Genel Müdürü Rıfat Battaloğlu da KOSGEB ve belediye ile yapılan görüşmelerde kentin faydasına olacak 27 konu başlığı belirlediklerini ve çağrıya çıktıklarını bildirdi.

Kasım ve aralık aylarında bu çağrıya 20 iş planı geldiğini aktaran Battaloğlu, “20 başvurudan 7'si müşteriyle görüşerek yarışmaya katıldı. 3'ü de niyet mektubu alarak geldi. 7 değerlendirme kurulu üyesinin birbirinden bağımsız olarak verdiği puanlamalarla dereceler belli oldu.” diye konuştu.

Konuşmanın ardından dereceye girenlere ödülleri verildi.

Akıllı Kavşak ve Sinyalizasyon başvurusuyla Ali Tunahan Erol birinci, Akıllı Atık Ayırma başvurusuyla Neslihan Sağlamtimur, Murat Peker, Erdem Bilgimol ve Kemal Ulusoy ikinci, Dijital Tabela Ölçümü ve Vergilendirme başvurusuyla Fatih Kızılkaya ve Hakan Aktaş üçüncü oldu.

KOSGEB tarafından birinciye 40, ikinciye 35, üçüncüye 25 bin lira ödül verildi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ