Reklam
Reklam
FLAŞ HABER
Reklam
Son Dakika Kayseri Haber,Kayseri Haberleri,Flaş Haber

Talas Belediye Başkanı Yalçın mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi

KAYSERİ (AA) – Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, ilçede görev yapan mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Belediyeden yapılan yazılı …

Talas Belediye Başkanı Yalçın mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi
Reklam

KAYSERİ (AA) – Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, ilçede görev yapan mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada göre, Muhtarlar Günü etkinlikleri kapsamında Esma Hatun Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen programa Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ve muhtarlar katıldı.

Yalçın, burada yaptığı konuşmada, ilçe genelinde tüm kurumlarla uyumlu çalıştıklarını belirtti.

Kovid-19 sürecinde belediyelere, kaymakamlıklara ve muhtarlara önemli görevler düştüğü, bu kurumların alınlarının akıyla bu dönemi yönetmeyi başardığını vurgulayan Yalçın, “Barışık bir ilçeyiz. Muhtarımızla, sayın kaymakamımızla ve diğer ilçe bürokrasisiyle uyumlu bir çalışma ortamımız var. 2 yıldır dünyayı etkisi altına alan bir virüs belasıyla karşı karşıyayız. Bu süreçte herkes evinde kalırken en çok çalışanlar belediyeciler ve muhtarlar oldu. Her şey belediyeden ve muhtarlardan soruldu. Tüm istekler bizlere geldi. Muhtarlarımız vatandaşlarımıza karşı sorumluluk sahibi oldu. Dünyada bu süreci en iyi yöneten ülkelerden biri olduk. Bunda herkesin emeği var ama belediyeler ve muhtarlar ayrı bir görev üstlendi.” ifadelerini kullandı.

Kırsal mahallelerde önemli çalışmalar yaptıklarını, Kovid-19 salgını döneminde tarım ve hayvancılığın öneminin daha iyi anlaşıldığını aktaran Yalçın, şunları kaydetti:

“Yönetim kademeleri, nüfusun büyük çoğunluğu şehirlerde ama beslenme noktalarımız kırsalda. Her şey gıdadan, tarım ve hayvancılıktan geçiyor. Pandemi döneminde tarım ve hayvancılığın önemi daha iyi anlaşıldı. Biz de bu konuda gerek tarım makineleriyle gerekse tohum dağıtımı ile sizlere destek olmaya çalıştık. Allah devlete zeval vermesin, gücümüze güç katsın. Bütün mahallelerimize eş zamanlı hizmet götürmeye devam ediyoruz.”

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ