Reklam
Reklam
FLAŞ HABER
Reklam
Son Dakika Kayseri Haber,Kayseri Haberleri,Flaş Haber

Kayseri Büyükşehir Belediyesinde enerji toplantısı

KAYSERİ (AA) – Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediyelerinin de ortağı olduğu Kayserigaz'ın 2022-2026 dönemine …

Kayseri Büyükşehir Belediyesinde enerji toplantısı
Reklam

KAYSERİ (AA) – Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediyelerinin de ortağı olduğu Kayserigaz'ın 2022-2026 dönemine ilişkin yatırım değerlendirme toplantısı yaptı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Toplantı Salonundaki toplantıya 16 ilçe belediye başkanı ile SOCAR Türkiye Doğal Gaz İş Birimi Tarife, Yatırım ve Paydaş İlişkileri Direktörü Ertan Yıldız ve ekibi katıldı.

Büyükkılıç, 2022-2026 dönemi için Kayserigaz'ın yatırımlarıyla ilgili gerek EPDK ile gerekse Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığıyla görüşmeler sonrası firmanın değerlendirme çalışması yapıldığını belirtti.

Çok yüksek rakamlarda yatırım için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den söz alındığını aktaran Büyükkılıç, “Kayseri tarihinde görülmemiş bir çalışma. 1,2 milyar TL'lik yatırım. Bu pastayı bir program dahilinde nasıl değerlendirmeliyiz, önceliği nerelere vermeliyiz, bu rakamları senelere yaymak suretiyle nasıl paylaştırırız, onları değerlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

SOCAR Türkiye Doğal Gaz İş Birimi Tarife, Yatırım ve Paydaş İlişkileri Direktörü Ertan Yıldız ise kentin doğal gaz yatırımı ile ilgili taleplerin farkında olduklarını, doğru zamanda, doğru planlama ile yatırımları hayata geçireceklerini aktardı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ