Koca el işaretine açıklık getirdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Plan Bütçe Komisyonunda, doktorların yurt dışına gitme sebebini eliyle para sayma işareti yapmasına açıklamayla cevap verdi.

Koca el işaretine açıklık getirdi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.12.2023

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 10 gün önce TBMM Plan Bütçe Komisyonunda, doktorların yurt dışına gitme sebebini eliyle para sayma işareti yaparak izah edince büyük tepki topladı. TBMM Genel Kurulunda da eleştiriler dinmeyince açıklama yaparak, “En çok hekim Katar, Dubai ve Kuveyt’e gitti. Benim kastım buralar içindi. Bu ülkelerin yüksek maaş dışında üstün bir tarafı yok” dedi.

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Turhan Çömez TBMM’deki Sağlık Bakanlığı bütçe görüşmelerinde “Yurt dışına giden doktor sayısı 10 bini geçti, geleceklerinden endişe ettikleri için, mobbinge uğradıkları için, tahammül edilmez çalışma saatleri ve şiddet nedeniyle gidiyorlar. Ama siz el hareketi ile para işareti yaptınız. Buna para gözlüğü ile bakmak büyük haksızlık” dedi.

KASIT ARAP ÜLKELERİYMİŞ

Bakan Koca ise bu işarete açıklık getirerek, “Özür dilemem gereken bir durum yok ancak benim kastım, İngiltere, Almanya gibi ülkelere gelişmişlikleri sebebiyle gidilmesi değildi. En çok hekim giden ülkeler Katar, Dubai ve Kuveyt, bunlar içindi. Bu ülkelerin yüksek maaş dışında benim göremediğim gelişmiş ülkelerden üstün bir tarafı mı var? Yine de kastımı yanlış anlayarak kırdığım bir meslektaşım varsa onlardan da özür dilerim” dedi.

Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/koca-el-isaretine-aciklik-getirdi-p9167

REKLAM ALANI